Zgodnie z polskim systemem prawa rozwody są udzielanie jedynie przez sąd, tylko po procesie podczas którego wykazane zostaną słuszne podstawy rozwodu, które określone są w przepisach prawa rodzinnego. Bierna postawa w trakcie procesu sądowego może zadziałać na naszą niekorzyść, dlatego tak ważna jest pomoc prawnika, który pomoże nam w przygotowaniach, a dzięki współpracy ułatwi nam przejście przez szereg postępowań. Dobry adwokat zajmujący się rozwodami będzie dla nas wsparciem podczas sprawy rozwodowej, jednocześnie uwzględni on wszelkie oczekiwania oraz okoliczność powiązane z daną sprawą.

Jak może nam pomóc prawnik?

Prawnicy działający w kancelarii adwokackiej, zajmujący się prawem rozwodowym zapewnią nam fachowe doradztwo, będą mogli uczestniczyć w negocjacjach między stronami, wspomogą nas podczas sporządzania pism i kompletowania dokumentów oraz dowodów a także będą reprezentować ans w sądzie. Dobry prawnik zajmie się zarówno nowymi sprawami jak i tymi, które zostały już wcześniej wszczęte. Prawnik działający w kancelarii prawnej będzie miał możliwość współpracy ze specjalistami w różnych dziedzinach, dlatego możemy liczyć na kompleksową obsługę i wysoką jakość. Bardzo często prawnicy współpracują z notariuszami, komornikami, tłumaczami przysięgłymi czy z detektywami. Prawnik wspomoże nas zarówno w kwestiach związanych z podziałem majątku, alimentami czy opieką nad dzieckiem.

Błędy popełniane podczas rozwodu

Istnieje wiele sytuacji, które mogą mieć kluczowy wpływ na przebieg sprawy. Podczas rozwodu każdy popełniony błąd może niekorzystnie wpłynąć na ostateczny wynik postępowania. Dobry prawnik nigdy nie posłuży się dzieckiem jako kartą przetargową rodziców. Wciągnięcie dziecka w konflikt lub jego całkowite odizolowanie od jednego rodziców mogą mieć fatalny wpływ na jego nieukształtowaną jeszcze psychikę. Korzystając z pomocy odpowiedniego prawnika możemy mieć pewność, że pociecha będzie czuła się bezpiecznie i nie będzie stawiane w sytuacji wyboru, którego rodzica bardziej kocha. Podczas rozwodu często strony postępowania kierują się emocjami, co nie zawsze przynosi pozytywne skutki. Prawnik pomoże opanować nerwy i skutecznie ustali jakie działania będą miały sens i przyniosą zamierzony efekt.

Jak wybrać dobrego prawnika?

rozwódWybór odpowiedniej osoby, której będziemy mogli się zwierzyć i liczyć na kompleksową pomoc w trakcie postępowania sądowego jest dość trudny. Obecnie na rynku funkcjonuje bardzo wiele kancelarii adwokackich, które oferują nam różnorodne formy korzyści. Aby mieć pewność, że wybrana przez nas osoba będzie w stanie nam pomoc w pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie określić nasze oczekiwania. Dokładnie zastanówmy się także nad naszymi priorytetami, czy zależy nam bardziej na czasie, oszczędnościach czy na jakość świadczonych usług.

Gdzie szukać prawnika zajmującego się prawem rozwodowym?

Znalezienie odpowiedniego prawnika mimo że może wydawać się bardzo  trudne, wcale nie jest niemożliwe. W pierwszej kolejności warto zapytać się członków rodziny a także przyjaciół czy mogą polecić konkretną osobą. Możemy także w tym celu przejrzeć internet. Obecnie każda szanujący się prawnik oferujący usługi posiada stronę internetową na której z łatwością znajdziemy konkretne informacje. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się również z opiniami na temat danej osoby zamieszczonymi na rożnych forach. Poszukajmy informacji od obecnych lub byłych klientów, dzięki którym dowiemy się jak wygląda współpraca. Takie rozeznanie zagwarantuje nam, że podjęta decyzja będzie słuszna, a my będziemy zadowoleni z pomocy jaką będzie nam oferował wybrany prawnik.


Sprawy rozwodowe w profesjonalny sposób prowadzi: https://www.adwokat-glowacka.pl/rozwody/.