Jak to jest z ogólną uczciwością ludzi niemal wszyscy o tym wiedzą. Nie każdy jest przyzwoitym obywatelem. Niestety adwokaci tacy również bywają.

W dziecinnych wizjach prawnik to osoba szlachetna, praworządna; tak naprawdę całkowicie bez skazy, której zależy wyłącznie na dobru i na zachowaniu zgodnym z ogólnie przyjętą etycznością. Człowiek dorosły już w ten sposób nawet nie próbuje się łudzić i to pewnie z tego względu tak wielu śmiertelników omija wielkim łukiem wszelkiej maści biura adwokatów. W zasadzie nie wiadomo z jakich konkretnych powodów to robią; trochę to jest jakby uważali, że w kancelarii prawnej mieści się całe zło. A tak oczywiście nie jest.

Nie można także ogłaszać, że każdy prawnik jest taki sam. Słyszy się o ich nieuczciwości, ale tak to już jest, że to zło jest bardziej krzykliwe, dlatego prawie w ogóle nie słyszy się o adwokatach, którzy posiadają cnotliwe serce. Tacy istnieją i jest ich rzeczywiście bardzo dużo. Kto wie, może nawet więcej niż tych nieszlachetnych. Pomimo tego, że wielu ludzi tak na dobrą sprawę zdaje się o tym wiedzieć, to i tak panuje pogląd, że prawnik Wrocław to złodziej i oszust.

Skąd to się bierze?

Ano z huczących w mediach informacji o coraz to nowych aferach z udziałem adwokatów, prokuratorów i sędziów. Myśląc o złodziejstwie, ludziom wcale nie chodzi wyłącznie o koszty prowadzenia jakiejkolwiek sprawy, o których się słyszy podczas spotkania w kancelarii prawnej; chodzi raczej o te sytuacje, gdy przykładowo część pieniędzy z tak zwanej kaucji (na przykład wpłacanej w celu wypuszczenia z aresztu na czas trwania sprawy) prawnik zwyczajnie sobie zawłaszcza.

prawnik WrocławMiały też miejsce sytuacje, w których adwokat otrzymał zapłatę, ale sprawy nie poprowadził. Nie dziwi, więc ogólne zniesmaczenie społeczeństwa i poczucie całkowitego braku sprawiedliwości. Jak może być inaczej skoro Wymiar Sprawiedliwości, który winien stać na czele praworządności, sam jej nie przestrzega, ale co gorsza prawie w ogóle nie jest pociągany do jakiejkolwiek odpowiedzialności. To naprawdę niezbyt pozytywnie wpływa na cały resort. Dochodzi nawet do tego, że ludzie omijają kancelarie prawne ze zwyczajnej obawy, że padną ofiarą jeszcze większej nieuczciwości, dlatego wiele spraw biorą we własne ręce bez szukania pomocy u prawnika.

Czy to jest właściwe?

Na pewno nie, zwłaszcza, że najwięcej może utracić zwykły śmiertelnik, który niestety w obowiązującym prawie nie jest wystarczająco obeznany i sprawa, którą z pomocą adwokatów mogłaby zostać zakończona w mgnieniu oka, ciągnie się często latami. Warto zatem powalczyć o dobre imię całego Wymiaru Sprawiedliwości. Ważne ono jest nie tylko ze względu na konieczność odzyskania zaufania społeczeństwa, ale także dlatego, że prawnicy są potrzebni szarym obywatelom, firmom i tak dalej. Jakiś porządek musi być zachowany, dlatego trzeba mieć nadzieję, że pojawi się w końcu ktoś, kto uporządkuje to co uporządkowania wymaga i naprawi to co reperacji wymaga. Wtedy na pewno wszystkim będzie żyło się dużo lepiej, a obywatele poczuliby się dużo bezpieczniej. Bezpieczną kancelarią adwokacką jest np.www.pgng.pl